ПАМ’ЯТКА БЕЗПЕЧНОЇ ПОВЕДІНКИ ПІД ЧАС ЛІТНІХ КАНІКУЛ ДЛЯ УЧНІВ

Ось і розпочинаються літні канікули. Як завжди, кожен з нас проведе їх по-різному. Подорожі, екскурсії, море, гори, походи, багато друзів — все це чекає на вас влітку. Бажаємо усім гарного відпочинку, яскравих вражень, незабутніх зустрічей, захоплюючих мандрівок! Але також закликаємо Вас завжди пам`ятати елементарні правила безпеки, щоб літній відпочинок не був зіпсований:

— Гуляти й гратися можна в місцях, які призначені для цього.

— Небезпечними для ігор можуть бути сходи, підвали, горища, будівельні майданчики, ліфти.

— Під час ігор у небезпечних місцях можна одержати травми й каліцтва різного ступеня тяжкості.

— Під час ігор не варто демонструвати свою хоробрість одноліткам, стрибаючи з великої висоти, пірнаючи з крутих схилів на велику глибину, здираючись якнайвище на дерева.

— Під час літнього відпочинку слід поводитися так, щоб не мати дорікань із боку дорослих.

— Під час канікул слід, як і раніше, дотримуватися правил техніки пожежної безпеки.

— Не можна брати в руки незнайомі предмети, кидати їх у вогонь, гратися ними. Найкраще повідомити про місце їхнього знаходження дорослим.

— Під час відпочинку на узбережжі слід обов’язково дотримуватися правил поведінки на воді й поблизу неї.

— Одяг та взуття для відпочинку слід вибирати згідно із сезоном.

— Після контакту зі свійськими тваринами слід добре вимити руки з милом!

Гарних вам канікул!

ПАМ’ЯТКА З ТЕХНІКИ БЕЗПЕКИ НА ЛІТНІХ КАНІКУЛАХ

1.       Правила дорожнього руху

·         Ходити тільки по правiй сторонi тротуару;

·         дорогу переходити не поспiшаючи;

·         не можна переходити дорогу навскіс;

·         переходячи дорогу слiд подивитися налiво, дiйшовши до середини  зупинитися i подивитися направо;

·         якщо не встигли перейти вулицю i рух транспорту почався, слiд  зупинитися на серединi вулицi i зачекати, поки рух припиниться;

·         якщо немає тротуарiв, слiд триматися лiвого боку дороги, тобто йти  назустріч транспорту, що рухається.

2.       Правила електробезпеки

·         Під час вимикання електроприладiв забороняється витягувати вилку з  розетки за шнур;

·         категорично забороняється користуватися електроприладами, в яких знайдено несправнiсть;

·         не торкатися мокрими руками електроприладiв, якi знаходяться під  напругою;

Пам’ятайте: зовнiшнiми ознаками несправностi електропроводки або приладiв є специфiчний запах пiдгораючої iзоляції, з’явлення іскри, перегрівання штепсельних розеток i вилок.

3.       Вибухонебезпечні предмети

·         До виявлених вибухонебезпечних предметiв нi в якому разi не можна торкатись, перекладати, розряджати, зберiгати;

·         забороняється використовувати снаряди для розведення вогню;

·         не можна збирати, здавати снаряди в металобрухт;

·         виявивши вибухонебезпечнi предмети, необхiдно термiново повiдомити мiлiцiю, школу, вiйськкомат.

4.       Правила протипожежної безпеки

·         Дотримуйтесь правил протипожежної безпеки в спекотну погоду;

·         гра з вогнем — одна з причин пожежi;

·         дотримуйтесь правил протипожежної безпеки в турпоходi.

5.       Правила поведiнки на водi

·         Купатися можна тiльки в сонячну безвiтряну погоду при температурі повiтря не нижче 20—25С i води — не менш нiж 18—200С;

·         купатися дозволяється тiльки в спецiально вiдведених мiсцях;

·         забороняється заходити у воду глибше, нiж по пояс, людинi, яка не вмiє плавати;

·         не запливайте за знаки огорожi акваторiї пляжу;

·         грубi iгри та пустощi у водi небезпечнi для життя;

·         не забруднюйте воду та берег;

·         не подавайте хибних сигналiв тривоги;

·         не користуйтесь надувними матрацами, катерами та iншими предметами, якi не призначенi для плавання.

6.       Правила культури поведінки (правила в громадських місцях)

·         Завжди прагнiть бути культурною людиною;

·         поступайтеся мiсцем людям похилого вiку;

·         поважайте старших, не будь грубим;

·         не гуляйте пiзнiше 21 години;

·         не сидiть цiлодобово бiля телевiзора, комп’ютера;

·         бiльше читайте художньої лiтератури.

7.       Категорично забороняється

·         Ходити на територiї новобудов;

·         купатися без догляду дорослих;

·         розводити вогнище в лiсi, поблизу лiнiй електропередач;

·         iздити на велосипедi на тiй частинi дороги, де рухається транспорт.

8.       Суворо дотримуйтесь правил:

·         дорожнього руху;

·         користування газовими, електричними приладами;

·         поведiнки дiтей на водi;

·         користування пасажирським лiфтом;

·         протипожежної безпеки.